Haberler - ZEUGMA ANAOKULU

Haberler

YENİ DÖNEM KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR

OKULUMUZDA 36-68 AYLIK ÇOCUKLARIN OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ İÇİN YENİ DÖNEM KAYITLARI BAŞLAMIŞTIR. BİLGİ VE KAYIT İÇİN OKUL İDARESİ İLE GÖRÜŞÜNÜZ.

Devamı

SIFIR ATIK YARIŞMAMIZIN SONUCUNDA PROJEYE EN ÇOK DESTEK OLAN VELİLERİMİZE OKULUMUZDAN TEŞEKKÜR BELGESİ

Yıl boyunca okul içerisinde ve dışında yürütmüş olduğumuz sıfır atık projesi dolayısıyla yaptığımız geri dönüşüme en fazla atık kazandırma yarışmasında en çok atık kazandıran velilerimize okulumuz tarafından teşekkür belgeleri verildi.

Devamı

ÖĞRENCİLERİMİZLE OYUNCAK MÜZESİ GEZİMİZ

Devamı

1 HAFTA BOYUNCA OKUL OLARAK DIŞARIDAYDIK

Devamı

19 MAYIS GENÇLİK ve SPOR BAYRAMINDA OKUL OLARAK DIŞARIDAYIZ

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramında okul olarak dışarıdaydık.Velilerimizin de katıldığı etkinliğimizde müzikli danslar,rondlar,yarışmalar oyunlar ile öğrencilerimiz açık havada doyasıya eğlendiler.

Devamı

BU HAFTA AŞIK VEYSELİ ELE ALDIK

❕Aşık Veysel gerçekten bizim için en önemli ozanımızdır.Aşık Veysel hakkında bilgi verecek olursak; ✏Sivas´ta dünyaya gelmiştir . (25 Ekim 1894)✏Annesi Gülizar ,babası da Ahmet´ti.Babasının lakabı karaca idi.✏Çiçek hastalığı yüzünden 2 kız kardeşini kaybetmiştir .✏Kendisi de çiçek hastalığı yüzünden tek gözünü kaybetmiştir .Kaza geçirerek diğer gözünü de kaybetmiştir. ✏Memlekete olan sevgisini şarkılar ile göstermiştir .✏İki gözünü kaybettikten sonra kimseyle oynayamaz olmuş ve iyice karanlığa çekilmiş .✏Bağlama ve halk türküleri eserleri vermiştir.  

Devamı

TASARLIYORUZ

ÇOCUKLARIMIZ BU ÇUBUK VE NOHUTLAR KULLANARAK YAPTIKLARI TASARIMLAR SAYESİNDE, 3 Boyutlu Düşünme Becerisi kazanır. Geometri ve Matematik’i fark etmeden öğrenir, kullanır. Sanatsal ruh ve yetenek kazanır. Mukavemet, Planlama, denge gibi üstün konuları öğrenir, bunlarda deneyim kazanır. Uzay zekası gelişir. Analytic düşünme becerisi gelişir. Üretim disiplinlerini, materyal ve doku bilgisini öğrenir. Ergonomi bilgisine sahip olur. İleri seviye bilgisayar kullanımını öğrenir. Hayal gücü artar. Hayatta karşılaştığı tüm problemlerde işine yaracak, çözebilecek bir beceri kazanır.

Devamı

BÜTÜN OKUL DANS EDİYORUZ

Dans etmek, çocuğun kendini ifade etmesinin alternatif bir yoludur. Çocuğunuzun seçtiği dans türü ne olursa olsun, dans etmek çocuğun öz güvenini, duygusal gelişimini ve fiziksel gelişimini destekler. Önemli olan çocuğunuzun keyif aldığı dans tarzını ve ona uygun eğitmeni bulmaktır. Dans, Öğrenme ve Dikkat Becerilerini Geliştirir. Becerikli bir dansçı olmak için plan yapma, strateji geliştirme, disiplin, odaklanma önemli becerilerdendir ve bu beceriler çocuğun hayatının birçok bölümünde de gerekir. Dans dersleri çocukların yaratıcılık becerilerini harekete geçirir, sanata olan meraklarını ateşler. Düzenli olarak dans derslerine katılan çocukların akademik olarak daha başarılı oldukları bir araştırma ile belirlenmiştir, özellikle matematik ve fen konusunda. Dans, öz güveni ve benlik saygısını geliştirir. Çocuklar dans dersleri içerisinde belirli duruşları ve hareketleri öğrenir bu sayede bedenlerini daha iyi tanırlar. Kendi bedenleri ile daha yakın olan bu çocukların öz güvenleri, benlik saygıları da daha yüksek olur. Dans dersine devam eden çocukların beden algılarının daha olumlu olduğu, kendilerini ifade etmede daha iyi oldukları belirlenmiştir. Bu olumlu katkının, özellikle psikolojik veya gelişimsel güçlük yaşayan çocuklar için ayrı bir önemi vardır. Dans, sosyal ilişkileri güçlendirir. Dans etmek sadece çocuğun fiziksel bir aktivite yapması demek değildir, dans aynı zamanda çok sosyal bir olgudur. Dans dersleri, çocuğun iletişim ve sosyal becerilerini geliştirir. Çocuk bir ekip ile çalışmayı, arkadaş edinmeyi, işbirliği yapmayı ve başkalarına güvenmeyi deneyimler. Eğer çocuğunuz çekingen ise yaşıtlarının olduğu, eğitmenin anlayışlı ve destekleyici olduğu esnek programlı bir dans kursu ona faydalı olabilir. Dans, sağlıklı fiziksel gelişimi sağlar Dans etmek, fiziksel bir aktivite olduğundan, düzenli dans etmeye devam eden çocukların fiziksel gelişimlerinde olumlu değişimler gözlemlemek mümkündür. Düzenli dans etmek, çocuğun esnekliğini, dengesini, fiziksel gücünü artırır. Danstaki tekrarlı hareketler ile çocuğun sağlıklı bir kas gelişimine katkısı olur. Aynı zamanda dans gibi bir spor ile uğraşan çocuğun yeme alışkanlıkları da daha sağlıklı olmaktadır.

Devamı

SABİHA GÖKÇEN İ AİLE KATILIMI İLE ELE ALDIK

Sabiha Gökçen Türkiye´nin ilk kadın pilotudur. Havacılık sektörüne çok önemli katkıları vardır. Gökçen, 22 Mart 1913 tarihinde Bursa´da hayata gözlerini açmıştır. Annesinin adı Hayriye, babasının adı ise Mustafa İzzet´tir. Sabiha Gökçen´in babası ve annesi genç yaşta hayatını kaybetmiştir. Hırslı, ileri görüşlü olan Gökçen eğitime çok önem vermiştir. Babasını erken yaşta kaybeden Gökçen, Mustafa Kemal Atatürk´e giderek okumak istediğini belirtmiştir. Bu konuşmanın ardından Ulu önder Mustafa Kemal, Sabiha´yı evlatlık edinmiştir. Gökçen´e soyadı 1934 yılında soyadı kanununun çıkmasıyla birlikte Atatürk tarafından verilmiştir.Türk Kuşu Sivil Havacılık Okulu´nda eğitim görmüştür.  Ayrıca eğitim aldığı havacılık okulunda başöğretmen olarak görev yapmıştır.  25 Şubat 1936 yılında ise ilk defa motorlu uçak ile uçmaya başlamıştır. Dersim Harekatı´nın hava saldırısı safhasında ilk kadın savaş pilotu olarak  yer almıştır. Türkiye´nin ilk kadın pilotu olarak hafızalara kazınan Sabiha Gökçen, 22 Mart 2001 tarihinde hayatını kaybetmiştir.  

Devamı